VAŽNA OBAVIJEST!!!

Autor: Alen Vokas, 1. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

uvjeren sam da ste ovih dana putem medija obaviješteni o namjeri da se učenici razredne nastave, Male škole, kao i učenici s poteškoćama koji koriste pomoćnike u nastavi, vrate u školske klupe od 11. svibnja.

Tom prigodom, Hrvatski zavod za javno zdravstvo, kao i Ministarstvo znanosti i obrazovanja, dali su službene preporuke i upute kako bi se to moralo odvijati i koje mjere treba poštovati tom prilikom. Činjenica je da su mjere vrlo rigorozne i gotovo najrestriktivnije („najoštrije“) u Europskoj uniji.

Za sada ću vas uputiti na web stranicu www.skolazazivot.hr i zamoliti da pažljivo pročitate tekst pod nazivom „Preporuke za organizaciju rada u razrednoj nastavi i upute za vrednovanje i ocjenjivanje u mješovitom modelu nastave“, u kojem ćete saznati sve što je potrebno znati, poduzeti, ispuniti, udovoljiti, da bi se povratak učenika u školu mogao odvijati, poštujući upute epidemiološke službe. Posebno obratite pozornost na dijelove koji su namijenjeni  baš za roditelje.

Ovo neka bude polazište za naše daljnje komuniciranje po ovom pitanju, koje će uslijediti tijekom idućeg tjedna. Naravno, ravnatelji će imati još sastanke sa Osnivačem (Krapinsko-zagorska županija) i detaljno dogovoriti sve kako bi se ovo moglo provesti.

Možda vam neke mjere, odmah „na prvu“ neće biti najjasnije, ali narednih dana ćemo se putem ove web stranice škole baviti intenzivno tom problematikom i dodatno rastumačiti sve upute i preporuke.

Ono što je činjenično stanje, da još uvijek nije vrijeme za potpuni povratak učenika u škole, epidemiološka situacija u državi to još ne dopušta, ali ovom se mjerom (povratak učenika nižih razreda u školu) želi olakšati situacija roditeljima koji se moraju vratiti na posao, a nemaju kamo s djecom. Dakle, opća je preporuka da djeca i dalje rade od kuće na daljinu, ali naravno, svi oni koje za to imaju prijeku potrebu, doći će  u školu gdje će ih dočekati njihovi nastavnici i s njima provoditi nastavu.

Naravno, to će iziskivati prema uputama rigorozne mjere koje će trebati ispunjavati i učenici i roditelji i nastavnici.

No, kao što rekoh, za sada pročitajte pažljivo te upute i preporuke, a narednih dana ćemo po potrebi dodatno sve to podrobno razmotriti i pojasniti.

Ipak, ovdje ćete kao i do sada, vi imati ključnu riječ i na osnovu svega predočenog odlučiti hoćete li svoju djecu slati u školu ili ih ostaviti kod kuće uz nastavak škole na daljinu. Upravo zato, molim vas još jednom, da vrlo pažljivo pročitate, kako upute Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, tako i preporuke Ministarstva znanosti i obrazovanja, kako bi stekli pravi uvid u ono što se zahtijeva od svih nas.

Koristim ovu priliku da vam svima čestitam Međunarodni praznik rada.

Osim toga, želim vam puno zdravlja, koje nam je u ovoj situaciji prijeko potrebno.

S poštovanjem,

Ravnatelj škole: Alen Vokas