VAŽNA OBAVIJEST ZA RODITELJE!

Autor: Alen Vokas, 4. 9. 2020.

Poštovani roditelji,

klikom na "Opširnije" pročitajte informacije vezane uz početak nastavne godine.

Poštovani roditelji,

u ponedjeljak, 7. rujna 2020. godine, počinje nova nastavna godina u specifičnim uvjetima uslijed epidemije COVID-19 virusa. Ovakva situacija od svih nas zahtijeva da se ponašamo u skladu s propisanim epidemiološkim mjerama te uputama i preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i nadležnog nam ministarstva.

Proteklih je dana u školi poduzeto sve što je potrebno kako bi nastava u školi počela u uvjetima koji u potpunosti odgovaraju propisanim mjerama, preporukama i uputama te da bi se učenici u njoj osjećali ugodno i sigurno.

Dakle, nastava počinje u ponedjeljak u 8 sati za učenike 2. – 8. razreda. Učenici će nešto prije 8 sati doći na školsko igralište, gdje će ih dočekati njihovi razrednici i u kraćim vremenskim razmacima, razred po razred, odvesti u školu te pokazati gdje im je pripadajuća garderoba i učionica. Navedeno vrijedi za obje škole, Mihovljan i Novi Golubovec.

Učenici 1. razreda (Mihovljan i Novi Golubovec) dolaze pred školu u ponedjeljak u 8,30 sati u pratnji jednog roditelja. Pred školom će ih dočekati njihova učiteljica i odvesti u razred gdje će se u kraćem razgovoru pobliže upoznati i razmijeniti bitne informacije. Nakon toga, roditelji će napustiti školu. Za roditelje je tom prilikom obvezno nošenje maske.

Učenici područnog odjela Gregurovec doći će nešto prije 8 sati u ponedjeljak pred školu u Gregurovcu gdje će ih dočekati njihova učiteljica i uvesti u školu.

Svi učenici će prvog dana nastave biti u učionicama samo sa svojim razrednicima i održati 3 nastavna sata s kojima će ih upoznati njihovi razrednici te im dati sve potrebne upute i informacije za daljnji nastavak.

Prvog dana nastave nema organiziranog prijevoza za učenike, kao što je to i do sada bio slučaj. Prijevoz započinje od utorka, 8. rujna, prema rasporedu linija i vremenima odlazaka i dolazaka kao što je to bilo i prošle školske godine. Molim roditelje da upute svoju djecu na način ponašanja u prijevozu. Preporuka je da zajedno sjede članovi iste obitelji, da su iste razredne grupe zajedno, da učenici ne mijenjaju sjedalo. Voditi računa da je u prijevozu obavezno korištenje maski.

Prvi dan nastave, svi će učenici dobiti u školi platnenu perivu masku, koje je osigurao Osnivač (Krapinsko-zagorska županija).

Uspjeli smo ipak postići da svi naši učenici prate nastavu u svojim učionicama bez maski, poštujući potrebni razmak među učenicima, međutim, učenici moraju imati maske prilikom kretanja hodnicima škole.

Učenici bi trebali prvog dana nastave ponijeti školske torbe ili ruksake kako bi u njih mogli pospremiti udžbenike i radne bilježnice koje će ih dočekati na školskim klupama, dobiti će reverse kojima će zadužiti knjige, ponijeti reverse  kućama, gdje će ih roditelji potpisati.

Učenici su dužni prvog dana nastave ponijeti u školu papuče u kojima će i inače boraviti u školi.

Roditelji učenika razredne nastave (1.-4. razred) dužni su svako jutro svojoj djeci izmjeriti temperaturu i zapisati u određenu bilježnicu te po učenicima poslati u školu na uvid razrednici. Učenici viših razreda (5.-8.) također su dužni ujutro izmjeriti temperaturu i o izmjerenoj vrijednosti obavijestiti u školi razrednike kako bi oni vrijednost upisali u pripremljene tablice (bilježnice).

Ukoliko netko od učenika ujutro prije polaska u školu ima povišenu temperaturu ili neki drugi respiratorni simptom, ne dolazi u školu, već roditelj obavještava odabranog pedijatra ili liječnika opće prakse te školu o novonastaloj situaciji.

Apeliram na roditelje da kontinuirano utječu na svoju djecu da se pridržavaju epidemioloških preporuka i uputa.

Ulaz u školu svakog će dana u vrijeme nastave biti zaključan. Svi koji iz nekog razloga trebaju nešto ili nekoga iz škole, moraju pozvoniti na vanjsko zvono i netko će se spustiti do ulaznih vrata provjeriti o čemu se radi. Dakle, nema neovlaštenog ulaska u školsku zgradu bez prijeke potrebe.

Prvog dana nastave, u matičnoj školi u Mihovljanu nema obroka iz školske kuhinje. Kuhinja s radom započinje u utorak. U Novom Golubovcu kuhinja radi od prvog dana nastave. Obroci će biti prilagođeni epidemiološkoj situaciji, posluživanju u učionicama i prevladavati će suhi obroci.

Skrećem pozornost svim učenicima i njihovim roditeljima u Mihovljanu, da su pored škole i dalje u punom tijeku radovi na izgradnji dječjeg vrtića, tako da je potreban i dodatni oprez prilikom dolaska u školu i odlaska iz škole. Učenici će u školu dolaziti preko školskog igrališta, na način kako će im to prvoga dana objasniti njihovi razrednici.

Molim roditelje da redovito i pažljivo prate našu web stranicu kako bi na vrijeme saznali sve nove informacije i obavijesti vezane za rad škole.

Svim učenicima, njihovim roditeljima te svim djelatnicima škole prije svega želim puno zdravlja.

Ravnatelj škole: Alen Vokas

« Travanj 2024 »