OBAVIJESTI ZA RODITELJE!

Autor: Alen Vokas, 1. 9. 2020.

Poštovani roditelji,

kako je i najavljeno, na našoj web stranici redovito ćemo vas obavještavati o svemu što je bitno za sam početak nastave, ali i kasnije, tijekom upravo započete nove školske godine.

Klikom na "Opširnije" pročitajte obavijesti.

Dakle, ono najvažnije, nastava započinje u ponedjeljak, 7. rujna 2020. u 8 sati i svi učenici će nastavu započeti u školi. I nadalje, svi su učenici u jednoj (prijepodnevnoj) smjeni. Učitelji su pripremili svoje razrede na način da udovoljavaju epidemiološkim mjerama, poštujući propisani razmak, ali i sve ostale preporuke.

Prvog dana nastave, učenici će od svojih učitelja dobiti sve potrebne informacije i upute o daljnjem radu u školi.

Napominjem, koliko je god to moguće, učenici bi trebali, kako u školi, tako i putem u školu i iz škole izbjegavati veća grupiranja i bliske kontakte.

Učenici koji imaju pravo na prijevoz, posebno neka obrate pozornost prilikom boravka u voznim jedinicama, da imaju maske (jer su one obavezne u svim oblicima javnog prijevoza). Autobusne linije ostale su nepromijenjene, kao i vrijeme dolaska i odlaska. Eventualno, ako se pokaže s vremenom, da je potrebno neke stvari u prijevozu korigirati, isto ćemo u suradnji sa Osnivačem i potaknuti. Kao i do sada, prvi dan nastave neće biti organiziranog prijevoza za učenike.

Prvog dana nastave, nećemo imati zajednički uvodni sastanak u školskoj dvorani, kako je to bio običaj, upravo zbog epidemioloških preporuka. Učenici će, izbjegavajući veća grupiranja, doći u školu, dočekati će ih njihovi učitelji i uputiti u pripadajuću garderobu te nakon toga u razrede. Novost je da će i učenici viših razreda (5. – 8.) imati stalan razred u kojem će boraviti (učitelji su ti koji će se seliti iz razreda u razred), osim odlazaka u informatičku učionicu i na sat Tjelesne i zdravstvene kulture u dvoranu ili na vanjsko igralište.

Radi povećane potrebe za prostorom, privremeno smo blagovaonicu u matičnoj školi u Mihovljanu preuredili u učionicu (7. razred), kao i prostor knjižnice u područnoj školi u Novom Golubovcu. Učenici će u matičnoj školi u Mihovljanu svoje obroke dobivati u razredima u kojima borave, što je u skladu s preporukama službenih epidemioloških mjera, a tome će biti prilagođen i jelovnik. U Novom Golubovcu još razmatramo način prehrane, moguće je da ona bude organizirana na način da neki razredi jedu u blagovaonici, a neki bi svoje obroke dobili u učionicama u kojima borave.

Kako sada stvari stoje, učenici 5. – 8. razreda u matičnoj školi u Mihovljanu, tijekom nastave će nositi maske (sukladno preporukama i uputama epidemiologa u slučaju kada veličine učionica ne omogućavaju dovoljan razmak među učenicima).

Svi učenici područne škole u Novom Golubovcu nastavu će pratiti bez maski (nemaju tu obavezu, ali mogu ukoliko žele).

Svi naši učenici nižih razreda (1. – 4.), sukladno preporukama i uputama ne nose maske tijekom nastave i borave u svojim učionicama zajedno sa svojim učiteljicama, koje će čitavo vrijeme njihova boravka u školi biti uz njih i održavaju propisani razmak, odnosno socijalnu distancu od 1,5 m.

Većina udžbenika i radnih bilježnica je stigla, očekujemo tijekom tjedna da se to kompletira i da učenici prvog dana nastave zaduže svoje knjige.

Učiteljica likovne kulture je napomenula da učenici 5. do 8. razreda ne trebaju kupovati likovne mape.

Niži razredi će upute glede likovne kulture dobiti prvi dan nastave.

Bitno je da svaki učenik nosi svoj pribor, da bi se izbjeglo zajedničko korištenje pribora, što nije prema epidemiološkim preporukama.

Tijekom radnog dana, ulaz u školu biti će zaključan, no, na ulazu će se instalirati zvono. Pritiskom na zvono netko od zaposlenih će doći do ulaznih vrata i utvrditi postoji li zaista opravdana potreba za ulaskom te osobe u školu.

Bitno je istaknuti da naši učitelji, ali i svi ostali djelatnici škole čine sve da bi našim učenicima osigurali što sigurniji i ugodniji boravak u školi.

Isto tako, važno je napomenuti da će se neke stvari možda morati mijenjati od dana do dana, uslijed eventualno promijenjene epidemiološke situacije ili zbog novopristiglih naputaka od resornog ministarstva.

U školi neće nedostajati potrebnih dezinfekcijskih sredstava, kao niti ostalih sredstava potrebnih za nesmetano odvijanje rada u školi. Tu će važnu ulogu odigrati Osnivač (Krapinsko-zagorska županija) koja će opremiti škole potrebnim sredstvima.

Kako god bilo, sve što se bude poduzimalo, biti će za dobrobit naših učenika i o svim promjenama ćete biti pravovremeno obaviješteni.

Svi zajedno moramo biti svjesni da, na žalost, uvjete za normalno školovanje, još neko vrijeme nećemo imati i ova situacija zahtijeva od svih nas da učinimo određene prilagodbe i ustupke, budemo strpljivi, smireni te damo sve od sebe da ovo razdoblje epidemije COVID-19 virusa što bezbolnije prebrodimo, pa makar to od nas zahtijevalo i dodatne napore da bi ostvarili zacrtani cilj.

Naravno, ovo su samo neke od informacija, a sve ostale, kao i eventualne promjene, biti će objavljene na ovoj web stranici idućih dana.

Ravnatelj škole: Alen Vokas

« Travanj 2024 »